Jakie głośniki wybrać do komputera?

Jakie głośniki wybrać do komputera?

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej preferują wygodną i bezprzewodową technologię. Tak więc telefony stacjonarne, które przywiązują nas do miejsca pobytu, zostały zastąpione telefonami komórkowymi, komputery stacjonarne zastępują kompaktowe laptopy, odtwarzacze CD zastępują odtwarzacze MP3.

Bezprzewodowe głośniki – wygoda

Stopniowo pozbywamy się przewodów, bez których żadne urządzenie wcześniej nie działałoby. I taki sprzęt komputerowy jak głośniki nie ominął postęp techniczny. Przenośne głośniki bezprzewodowe high-tech zastąpiły przewodowe. Niewątpliwie głośniki bluetooth do laptopa czy do komputera mają przewagę nad głośnikami przewodowymi pod względem przenoszenia i umieszczania.

Pytania takie jak „Czy długość drutu jest wystarczająca?”, „Gdzie umieścić?” i wiele innych zniknie samodzielnie. Głośniki bezprzewodowe są łatwe w użyciu, jednakowo w domu, w pracy. Mimo że zasady działania wszystkich głośników bezprzewodowych są takie same, są one jednak podzielone na osobne podgatunki.

Bezprzewodowe głośniki RF

Najpopularniejsze działają na tej samej zasadzie, co bezprzewodowe telefony stacjonarne. Sygnał jest przesyłany za pomocą nadajnika radiowego na nieużywanych częstotliwościach. Bezprzewodowe głośniki bluetooth – ten standard służy do przesyłania danych w laptopach i telefonach komórkowych. Zasięg około 30 metrów, wyższy transfer danych, to sprawia, że głośnik może być również używany w dowolnym miejscu. Wady obejmują niemożność korzystania z nich ze stacjonarnymi komputerami, przestarzałe modele telewizorów i telefonów komórkowych.

Bezprzewodowe głośniki Wi-Fi to najbardziej zaawansowany technologicznie typ głośników bezprzewodowych, ale nie są one tak popularne, jak głośniki Bluetooth. Powodem jest to, że nadajniki Wi-Fi nie są dostępne w większości urządzeń wideo i audio.