Głośniki bezprzewodowe - jakość i wygoda

Głośniki bezprzewodowe – jakość i wygoda

Głośniki bezprzewodowe stały się popularne dopiero niedawno. Chociaż pierwsze modele pojawiły się dawno temu. Wynika to głównie z perfekcjonistycznego trendu w świecie elektroniki. Sznury, adaptery i inne atrybuty „zwykłych” systemów głośnikowych należą już do przeszłości.

Czym są głośniki bluetooth?

Przenośne głośniki bluetooth do laptopa, do komputera to nadajniki audio, które odtwarzają muzykę z mediów przez połączenie Bluetooth. Ze względu na brak bezpośredniego połączenia sieciowego głośniki mają własną baterię. Zwykle pojemność jest prawie taka sama jak w telefonach komórkowych. Średnio 1200 mAh wystarcza na dziesięć godzin ciągłej pracy, co jest dość długim czasem. Jeśli kolumna jest wyposażona w wyświetlacz i diody LED, liczba ta może być mniejsza.

Dźwięk, jaki emitują głośniki bezprzewodowe, zależy od mocy głośników i ich liczby. Co więcej, rozmiar w tym przypadku nie zawsze ma znaczenie. Dwa małe głośniki bezprzewodowe mogą generować czystszy i głośniejszy dźwięk niż jeden duży. Jeśli kolumna ma osobny głośnik basowy, dźwięk będzie głębszy i bardziej nasycony. Wynika to z faktu, że „normalny” głośnik nie musi grać na basie. Warto również zauważyć, że objętość nie zawsze jest jakością. Dźwięk może być dość głośny, ale jednocześnie z obcym hałasem i świszczącym oddechem. W takim przypadku słuchanie muzyki nie będzie możliwe.

Wygoda stosowania przenośnych głośników

Głośniki Bluetooth można dosłownie zawsze nosić przy sobie. Występują w dowolnym rozmiarze. Konstrukcja, jakość obudowy i jej funkcje ochronne zależą od celu użytkowania głośnika. Czy widziałeś kiedyś nastolatków spacerujących ulicą z małymi kolumnami w rękach? Wiele modeli głośników ma karabińczyk, który można przymocować do plecaka lub ubrania. W tej samej pozycji głośnik bluetooth może odtwarzać muzykę. Dlatego przede wszystkim rowerzyści docenią głośniki bezprzewodowe.