Drukarki do etykiet: kilka informacji

Drukarki do etykiet: kilka informacji

Drukarki do etykiet przeznaczone są do profesjonalnego drukowania etykiet. Z ich pomocą można wydrukować również rozmaite oznakowania, kody kreskowe, a więc wszystko to, co znajduje się na różnych produktach i urządzeniach. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że drukarki etykiet to nie drukarki, które świetnie znamy z domów. Zobaczmy czym się charakteryzują.

Wykorzystywana technologia

Drukarka etykiet wykorzystuje najczęściej technologię druku transferowego. To właśnie z tego powodu takie drukarki określa się mianem drukarek termotransferowych. Aby pojawił się druk, niezbędne jest podgrzanie pigmentu, który umieszczony jest w specjalnej taśmie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że głowica drukująca w czasie pracy osiąga naprawdę bardzo wysoką temperaturę.

Jakie są zalety stosowania drukarki do etykiet?

Każda drukarka do etykiet to szereg zalet. Przede wszystkim wykonane z ich pomocą etykiety i kody kreskowe są niezwykle trwałe. Nie straszna im wilgoć, a nawet woda. Bardzo dobrze znoszą promieniowanie słoneczne, nie tracąc dobrego wyglądu nawet po długiej ekspozycji. Nie ścierają się, a ich uszkodzenie mechaniczne jest naprawdę trudne. W efekcie raz wykonana etykieta czy kod służą naprawdę długo. Warto dodać w tym miejscu, że wykonać można również etykiety termokurczliwe, które również są naprawdę mocno cenione.

Drukarki etykiet są wykorzystywane powszechnie. Taśmy do drukarek to artykuł, który cieszy się dużą popularnością. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie znakowanie produktów bez drukarek do etykiet.