Ekologiczne szklane ścierniwo

Ekologiczne szklane ścierniwo

Jednym z bardziej cenionych ścierniw, które obecnie dostępne są na rynku jest granulat szklany. Ma on bardzo wiele zalet. Nic więc dziwnego, że jest wykorzystywany coraz częściej.

Granulat szklany: jakie ma zalety?

Granulat szklany to ekologiczne ścierniwo, które nie stwarza zagrożenia zarówno dla pracowników, jak i środowiska naturalnego. Ścierniwo to wytwarzane jest z czystego, nowego szkła. Na rynku dostępny jest granulat szklany, który nie zawiera ołowiu. Pracownicy, którzy pracują posługując się granulatem szklanym nie zagrożeni ołowicą i krzemicą. Granulat szklany nie powoduje tez pylicy. Szklane ścierniwo może być wykorzystywane wielokrotnie, co jest jedną z jego wielu zalet. Kolejny plus jest taki, że ścierniwo szklane może być używane na sucho i na mokro. Nie bez znaczenia jest też to, że granulat do szkiełkowania ma bardzo szerokie zastosowanie.

Do czego można wykorzystać granulat do szkiełkowania?

Granulat do szkiełkowania to ścierniwo, które doskonale sprawdza się do czyszczenia powierzchni z tworzyw sztucznych, drewna i betonu. Granulat do szkiełkowania przyda się też w każdym warsztacie samochodowym i lakierniczym. Świetnie bowiem sprawdza się do czyszczenia karoserii. Ścierniwo do szkiełkowania można wykorzystać również do obróbki i czyszczenia elementów wykonanych ze stali, aluminium albo metali kolorowych. Stosując ścierniwo do szkiełkowania można wyeliminować używanie preparatów chemicznych. Efekt, który zapewnia ścierniowo do szkiełkowania jest naprawdę bardzo dobry.