Precyzyjne i ekologiczne szklane ścierniwo

Precyzyjne i ekologiczne szklane ścierniwo

W obróbce strumieniowo-ściernej wykorzystuje się ścierniwo. Występuje ono w bardzo różnych rodzajach. Za bardzo ekologiczne ścierniwo uważany jest granulat szklany.

Granulat szklany: jakie ma zastosowanie?

Granulat szklany to ścierniwo, które jest bezpieczne dla środowiska naturalnego i osób pracujących przy obróbce strumieniowo-ściernej. Granulat szklany ma twardość zbliżoną do piasku kwarcowego. Istotne jest to, że pracownicy firm, w których jako ścierniwo wykorzystywany jest granulat do szkiełkowania nie są zagrożeni pylicą. Ważne jest także to, że granulat do szkiełkowania może być stosowany do obróbki strumieniowo-ściernej zarówno metodą na mokro, jak i na sucho. Ponadto granulat do szkiełkowania może być używany wielokrotnie. Przeznaczony do szkiełkowania granulat wytwarza się z czystego i nowego szkła. Na podkreślenie zasługuje to, że ścierniwo do szkiełkowania nie zawiera ołowiu.

Ścierniwo do szkiełkowania: gdzie ma zastosowanie?

Ścierniwo do szkiełkowania to produkt, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Ścierniwo do szkiełkowania można wykorzystać do czyszczenia i obróbki elementów wykonanych ze zwykłej lub kwasoodpornej stali, metali kolorowych i aluminium. Szklanym granulatem można czyścić także przedmioty wykonane z drewna, plastiku, betonu. Jest to też ścierniwo, która przydaje się do polerowania porcelany ceramiki, satynowania albo matowienia szkła. Szkiełkowanie to metoda, która stosowana jest w wielu branżach, między innymi w branży motoryzacyjnej i przemyśle lotniczym.