Tynki strukturalne - czym są?

Tynki strukturalne – czym są?

Podczas wykańczania zarówno wnętrz, jak i elewacji budynków można stosować bardzo różne materiały wykończeniowe. Do tych, które zasługują na szczególną uwagę zalicza się tynk strukturalny.

Czym są tynki strukturalne?

Tynk strukturalny jest specjalną, gotową masą tynkarską. Ma ona właściwości, które umożliwiają uzyskanie znakomitego efektu dekoracyjnego. Tynk strukturalny to materiał wykończeniowy, który ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest to produkt bardzo uniwersalny. Sprawdza się zarówno do nakładania na ściany i sufity, jak i do nakładania na elewacje budynków.

Tynki strukturalne produkowane są na bazie bardzo różnych składników. Do wyboru są tynki mineralne, akrylowe, silikonowe wapienne. Zarówno tynk strukturalny zewnętrzny, jak i wewnętrzny to produkty mające wiele zalet.

Jakie zalety ma tynkowanie ścian?

Tynk strukturalny wewnętrzny to masa tynkarska, która ma zastosowanie w różnych wnętrzach niezależnie od ich stylu. Zarówno tynk strukturalny wewnętrzny, jak i zewnętrzny jest niezwykle trwały. Tynk zewnętrzny i wewnętrzny można nakładać samodzielnie. Ponadto wykończone nimi ściany i zewnętrzne elewacje są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Dla inwestorów istotne jest też to, że tynk strukturalny cena nie należy do wysokich. Cena tynku jest na tyle niska, że wykończenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych kosztuje naprawdę niewiele. Oczywiście tynk strukturalny cena zależy od jego rodzaju. Najtańsze są tynki strukturalne akrylowe.