Granulat szklany i możliwości jego wykorzystania

Granulat szklany i możliwości jego wykorzystania

Ścierniwo to materiał, który wykorzystywany jest w obróbce strumieniowo-ściernej. Materiałów ściernych, które w tej obróbce mogą być wykorzystane jest obecnie naprawdę wiele. Ścierniwem, którym naprawdę warto się zainteresować jest granulat szklany.

Gdzie używany jest granulat szklany?

Granulat szklany to najbardziej bezpieczne ścierniwo. Wytwarza się go wykorzystując czyste, nowe i specjalnie przygotowane szkło. Granulat szklany jest bardzo delikatnym, ale jednocześnie niezwykle skutecznym ścierniwem. Przemysł lotniczy był pierwsza branżą, w której jako ścierniwo zastosowano granulat szklany. W ślad za przemysłem lotniczym poszły inne branże. Dzisiaj granulat do szkiełkowania używany jest w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniowym, do renowacji budynków. Granulat do szkiełkowania sprawdza się do matowienia i satynowania szkła, czyszczenia konstrukcji stalowych, obróbki metali kolorowych i aluminium.

Czy granulat do szkiełkowania jest bezpieczny?

Granulat do szkiełkowania to ścierniwo, które jest całkowicie bezpieczne. Ścierniwo do szkiełkowania nie powoduje pracowników zagrożenia ołowicą, pylicą i krzemicą. Dobrej jakości ścierniwo szklane posiada wszystkie wymagane przez prawo atesty i certyfikaty. Ścierniwo do szkiełkowania w żaden sposób nie zagraża też środowisku naturalnemu. Można wykorzystywać go do czyszczenia i obróbki metodą na sucho i na mokro. Ścierniwo do szkiełkowania nadaje się do wielokrotnego użycia. Piaskowanie z użyciem granulatu szklanego przynosi bardzo dobre efekty.