Co zabrać w podróż?

Co zabrać w podróż?

Podczas podróży często rezygnujesz z komfortu na rzecz wrażeń i emocji. I choć jest oczywiste, że nie zabierzesz ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy, to przydatne gadżety mogą sprawić, że wakacyjny wyjazd będzie dużo przyjemniejszy.

Multitool przydatnym gadżetem do portfela

Takie gadżety turystyczne to między innymi multitool. Jest całkowicie płaski i wygląda jak karta kredytowa. Na początku nie możesz uwierzyć, że tak mała rzecz może pomieścić 4 śrubokręty, 6 kluczy, otwieracze do butelek i konserw, noże do owoców, koperty i pudełka, ściągacz do gwoździ i kolejną linijkę. A jeśli włożysz plastikową kartę do specjalnego otworu, wszystko to zamieni się w podstawkę pod twój smartfonPrzydatne gadżety to też ręczny ekspres do kawy. Jeśli kawa i poranek są dla ciebie synonimem, nie rezygnuj z przyjemnego nawyku, tylko dlatego, że nie możesz znaleźć dobrej kawiarni w nowym mieście.

Weź ze sobą swój ręczny ekspres do kawy. Te przydatne gadżety pozwalają parzyć kawę jak prawdziwy barista i co najważniejsze – robi to bez prądu! Wlej gorącą wodę do urządzenia – na przykład z termosu, napompuj pompkę, naciśnij przycisk – i gotowe. Teraz nawet w namiocie czy na pikniku można delektować się aromatycznym espresso.

Smartfon z GPS dla podróżników

Popularne gadżety podróżne to smartfon z modułem GPS. Zainstaluj odpowiednie mapy i aplikacje nawigacyjne, aby zmienić swój telefon w osobisty przewodnik. Upewnij się, że mapy są szczegółowe: z nazwami ulic, kawiarniami, sklepami i stacjami benzynowymi i co najważniejsze jest to, że działają bez internetu. Wszystkie aplikacje pokazują trasy piesze i samochodowe, kawiarnię, białą piaszczystą plażę i przystanek autobusowy.