Wysoka jakość od sprawdzonej marki

Wysoka jakość od sprawdzonej marki

Tommy Hilfiger to marka odzieży męskiej, damskiej, dziecięcej, obuwia i akcesoriów, należąca do amerykańskiej korporacji Phillips-Van Heusen. Odzież i obuwie są proste, wygodne i wysokiej jakości. Jeśli chodzi o obuwie Tommy Hilfigier, to bez względu czy są to buty damskie czy buty męskie, to stosowane są głównie naturalne materiały. Odzież i obuwie są opracowywane w Stanach Zjednoczonych i są produkowane głównie w krajach azjatyckich i Afryce Północnej.

Historia butów Tommy Hilfigier

Twórca marki – Tommy Hilfiger – urodził się w biednej rodzinie w Nowym Jorku w 1951 roku. Rodzice chcieli, aby ich syn został inżynierem, ale on sam zaczął pracować w branży odzieżowej. Już w 1969 roku itworzył swój pierwszy sklep – The People Place, który jednak szybko splajtował. Następnie Hilfiger pracował jako projektant mody, a w 1984 roku itworzył własną firmę o nazwie Tommy Hilfiger Corporation. Buty Tommy Hilfiger szybko stały się popularne w Stanach Zjednoczonych, gdzie generalnie lubią sporty casual – styl, który Tommy Hilfiger wydaje się być zwolennikiem.

Ważnym czynnikiem sukcesu było doświadczenie Hilfiger we współpracy z konsumentami, wiedza o ich gustach i potrzebach, które pozwoliły stworzyć naprawdę popularne ubrania. Początkowo Hilfiger produkował tylko odzież męską, szczególnie buty Tommy Hilfiger ale potem asortyment się poszerzył: pojawiła się linia żeńska, a nieco później linia nastoletnia, a następnie dziecięca. Zaczęto także produkować markowe perfumy. W latach 90. Hilfiger otrzymał szereg nagród: tytuł „Designer of the Year” od Council of Fashion Designers of America w 1995 r., Tytuł „Designer of the Year” z New York Parsons School of Design oraz tytuł „Man of the Year” z magazynu GQ w 1998 roku.

Wysoka jakość i modny design

Hilfiger jest laureatem nagród FIFI dla producentów perfum, a także VH1 From the Catwalk to Sidewalk Award dla Fashion & Music Awards (ponownie w 1995 r.). W 2002 r. Magazyn GQ uznał Tommyego Hilfigera za „Międzynarodowego projektanta roku”. Dziś buty Tommy Hilfiger uważane są modne i niezwykle stylowe. Dziś kupować je można w sklepach stacjonarnych lub też jako buty online.