Więcej nie musi znaczyć lepiej

Więcej nie musi znaczyć lepiej

Odpowiednia jakość dezynfekcji sprzętu wielokrotnego użytku wykorzystywanego w gabinetach stomatologicznych, ale także wszędzie w medycynie czy kosmetologii, to element absolutnie krytyczny. Odpowiednie autoklawy parowe są zwyczajnie wymagane przepisami prawa i nie da się bez nich obejść, ale trzeba mieć na uwadze to, że nie jest to sprzęt tani. Odpowiednią jakość uzyska się dopiero przy inwestycji na wystarczającym poziomie, a ten nie jest niski. Tym niemniej, nie trzeba szaleć. Za duże autoklawy parowe nie są wcale potrzebne.

Typowa moc autoklawów parowych

Jeśli chodzi o autoklawy parowe, kluczowym elementem jest zawsze ich moc, która przekłada się na dwa czynniki pochodne. Są nimi parametr mówiący o tym, ile czasu autoklawy potrzebują na wykonanie czyszczenia, oraz parametr mówiący o tym, ile sprzętu w jednej partii może być czyszczone w jednostce czasu.

Mogłoby się wydawać, że autoklawy parowe będą tutaj cechowały się korelacją, czyli im większe urządzenie, tym większe możliwości, ale jest tak tylko w pewnym stopniu. Od jakości urządzenia zależy bowiem to, ile będzie trwało wiele czynności dodatkowych.

Skuteczność działania autoklawów parowych

Efektywne wyjaławianie zachodzi bowiem dopiero po uzyskaniu określonych warunków w urządzeniu, a to może trwać. Dlatego przy zakupie autoklawu należy zwracać uwagę nie tyle na jego główne parametry zrozumiałe także przez laika. Ale raczej wagę należy przykładać do tego, czy urządzenie jest w stanie spełnić nasze realne zapotrzebowania w kwestii przygotowywania sprzętu do pracy. Mniejsze autoklawy melag są często lepsze od większych urządzeń mniej znanej konkurencji.