Drukarki etykiet - co warto o nich wiedzieć?

Drukarki etykiet – co warto o nich wiedzieć?

Drukarki, które dostępne są w sprzedaży to produkty dość mocno różniące się między sobą. Dzieli się je w oparciu o format, jaki można drukować, to, co jest materiałem drukującym, a także przeznaczenie. Jeśli pod uwagę weźmiemy ostatnie kryterium, wyróżnimy między innymi drukarki do etykiet. Spróbujemy je nieco przybliżyć, przedstawiając na ich temat najważniejsze informacje.

Cecha najbardziej charakterystyczna

Cechą, którą można uznać za charakterystyczną dla wszystkich drukarek do etykiet jest wydruk taśmowy. Niezbędne są oczywiście taśmy do drukarek, które pełnią rolę papieru, który wykorzystywany jest w tradycyjnych drukarkach. Nierzadko takie drukarki określa się mianem drukarek kodów kreskowych. Dlaczego? Wykorzystuje się je również do drukowania właśnie kodów kreskowych.

Jakie etykiety można drukować?

Drukarka etykiet pozwala na wydruk różnego rodzaju etykiet. W zależności od tego, czy posługujemy się drukarką etykiet biurową, przemysłową czy przenośną drukować możemy zupełnie inne etykiety. Drukarki do etykiet pozwalają na drukowanie etykiet:

  • laboratoryjnych;
  • transportowych;
  • przeznaczonych na żywność;
  • transportowych;
  • magazynowych;
  • przeznaczonych na półki sklepowe.

Drukarki etykiet to również etykiety termokurczliwe. Drukarka etykiet to urządzenie, które naprawdę bardzo się przydaje. Z ich pomocą można naprawdę szybko wydrukować rozmaite etykiety. Są one solidnie wykonane, trwałe, dobrze znoszą wilgoć, a także promienie słoneczne. Etykiety prezentują się naprawdę dobrze, są estetyczne.