Dlaczego ogrzewanie ścienne to dobry wybór?

Dlaczego ogrzewanie ścienne to dobry wybór?

Ogrzewanie w ścianie jest stosunkowo mało popularne. Zdecydowanie chętniej sięgamy po ogrzewanie podłogowe. Tymczasem okazuje się, że ogrzewanie płaszczyznowe sprawdza się naprawdę dobrze i ma cały szereg zalet. Jest to bez wątpienia bardzo wydajny sposób na ogrzanie własnego domu. Poznajmy bliżej ogrzewanie w ścianie.

Ogrzewanie ścienne wodne nowoczesnym rodzajem ogrzewania

Ogrzewanie w ścianie to naprawdę innowacyjny rodzaj ogrzewania, który zapewnia nam komfort termiczny w sezonie jesienno – zimowym. Ciepłe powietrze, które ogrzewa nam dom przenika przez ściany. Stąd oddawane jest do otoczenia.

Jak wygląda instalacja, jeśli chodzi o ogrzewanie płaszczyznowe?

Jak się okazuje, jest ona bardzo podobna do ogrzewania podłogowego. W ścianie musi zostać zamontowania wężownica. Może ona być wykonana zarówno z rur miedzianych, jak i rur wykonanych z tworzywa sztucznego. Osoba wykonująca projekt instalacji musi uwzględnić w nim kierunek wężownicy. Kiedy rury zostaną zamontowane, możliwe jest wykończenie ściany. Większość właścicieli domów stawia na warstwę tynku. Wybierając takie rozwiązanie, należy pamiętać, że zaprawa tynkarska nie może być cieńsza niż dziesięć milimetrów. Do wykończenia ścian w takim przypadku nadają się również płyty gipsowo – kartonowe. Ciekawą propozycją producentów są płyty prefabrykowane, w których znajdują się rury do instalacji. Takie płyty trzeba jedynie zamontować, a następnie wykonać podłączenie do centralnego ogrzewania.

Ogrzewanie ścienne wodne to naprawdę dobre rozwiązanie, jeśli chcemy ogrzewać dom w sposób efektywny. Tych, których zainteresował ten temat odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym mówimy o tym, dlaczego ogrzewanie w domu jest niezbędne.