Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu stron www?

Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu stron www?

Firmowe strony www, witryny blogerów, sklepy internetowe: każdego dnia są one odwiedzane przez miliony internautów w naszym kraju. Każdy właściciel strony chce, aby odwiedzała ją duża liczba użytkowników. Mała aktywność na stronie to najczęściej efekt bardzo odległej pozycji, która strona zajmuje w wynikach wyszukiwania. Proces ten można odwrócić dzięki pozycjonowaniu.

Jak działa pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron www opiera się na wybraniu odpowiednich słów kluczowych. Frazy te muszą pasować do treści, które zamieszczone są na stronie. Ich popularność powinna być stosunkowo duża. O pozycjonowaniu stron można przeczytać także w naszym artykule „Dlaczego pozycjonowanie to naprawdę dobry wybór?”. Kolejność stron w wynikach wyszukiwarek opiera się na algorytmach, które opracowane zostały przez firmę Google. Algorytmy te Google stale zmienia, dlatego też pozycjonowanie strony nie kończy się po tygodniu, ani nawet po miesiącu. Jednorazowe pozycjonowanie na pewno nie przyniesie efektów.

Pozycjonowanie: po jest mi potrzebne?

Pozycjonowanie strony służy zwiększeniu ruchu na stronie. Im większa liczba internautów wejdzie na daną stronę, tym większa szansa na to, że wielu z nich zostanie klientami firmy. A większa liczba klientów przełoży się na zwiększone obroty, a w końcowym efekcie na większe zyski. Pierwsze efekty pozycjonowania mogą być widoczne po mniej więcej trzech miesiącach, czasem pojawiają się one później. Warto też pamiętać, że nie są stałe, pozycjonowanie jest procesem długotrwałym.