Audyt UX - sprawdź użyteczność swojej strony

Audyt UX – sprawdź użyteczność swojej strony

Trzeba sobie powiedzieć, że użyteczność strony internetowej uzależniona jest od bardzo wielu różnych czynników, które należy brać pod uwagę. Dobrze wykonana strona będzie przyciągała odwiedzających, będzie zbierała pozytywne recenzje a ludzie na pewno będą chętnie na nią wracali.

Pojawia się jednak pytanie co zrobić, jeśli okazuje się, że witryna nie spełnia oczekiwań i nie ma takich wyników, jakich byśmy oczekiwali? W takiej sytuacji warto się zastanowić nad tym, by wykonać audyt UX, który będzie oceniał użyteczność danej witryny.

Audyty UX – sprawdź jak funkcjonuje Twoja strona

Audyt UX to kompletnie przeprowadzone badanie, w ramach którego można dokładnie ocenić jak dana strona funkcjonuje, które jej elementy są na odpowiednim poziomie, a które będą wymagały jakichś zmian.

Przeprowadzenie odpowiednio badania UX to szansa na to, by rzeczywiście kompleksowo daną witrynę ocenić i wyciągnąć z tego jakieś wnioski na temat jej funkcjonowania. Warto zdecydować sie na audyty użyteczności, ponieważ jeśli wykonaniem zajmie się osoba odpowiednio do tego przygotowana to rzeczywiście taki audyt może przynieść wiele cennych wniosków, co do tego jak swoją witrynę zmieniać. 

Komu zlecić wykonanie audytu?

Przede wszystkim jeśli ktoś chce wykonać audyt UX warto szukać takich podmiotów, które rzeczywiście znają tematykę bardzo dobrze i tym samym będzie można oczekiwać, że audyt wykonany będzie na dobrym poziomie. Firmy, które specjalizują się w audycie UX posiadają odpowiednie przygotowanie.